We are a leading Manufacturer of organic moringa dried leaves powder, organic moringa powder and organic moringa leaves powder from Rajkot, India.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Girikandra |
| Usage/Application | Medicinal Use |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
₹ 2200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 2 kg |
| Packaging Type | Loose |
| Ingredients | Moringa |
| Usage/Application | Agriculture |
| Shelf life | 24 Months |
| Color | Green |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Girikandra |
| Usage/Application | Medicinal Use |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
Sarang Kyada (CEO)
Girikandra Farm Enterprise
501-Rotec Corner,SR, No 20 Plot, No 161 Govind,Ratna, Green City Khodal Chowk, 80ft Road,Mavdi, Rajkot - 360004, Gujarat, India