Pioneers in the industry, we offer girikandra odc3 moringa seed, pkm2 drumstick seed, moringa dry seed in tamilnanu, valayapatti moringa seeds, dried moringa seed exporters india and dried moringa seeds from India.
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | ODC3 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Hybrid |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | GIRIKANDRA |
| Color | Black |
| Usage/Application | PLANTATION |
| Harvesting Days | 180 DAYS |
| Weight | 1 KG |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Type | Hybrid |
| Brand | GIRIKANDRA |
| Color | Black |
| Usage/Application | PLANTATION |
| Harvesting Days | 180 DAYS |
| Weight | 1KG |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Kg
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | PKM 2 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Type | Natural |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | PKM 1 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | ODC3 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | ODC3 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Type | Natural |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | PKM 2 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Natural |
| Packaging Type | PP Bag |
| Brand | Girikandra |
| Color | Black |
| Usage/Application | plantation |
| Harvesting Days | 180 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1300 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | PP Bag |
| Type | Dried |
| Color | Red |
| Harvesting Days | 20 |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1300 / Kg Get Latest Price
| Variety | G.K.V.K. 1 |
| Packaging Size | 10 kg |
| Type | Dried |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | Green |
| Harvesting Days | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | G.K.V.K. 2 |
| Packaging Size | 10 kg |
| Type | Dried |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | Green |
| Harvesting Days | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 1 kg |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Type | Dried |
| Color | Black |
| Harvesting Days | 20 |
| Is It Organic | In Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | PKM 1 |
| Packaging Size | 1 kg |
| Type | Dried |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | Green |
| Usage/Application | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1200 / Kg Get Latest Price
| Variety | G.K.V.K. 3 |
| Packaging Size | 25 kg |
| Type | Dried |
| Packaging Type | HDPE Bag |
| Color | Green |
| Harvesting Days | 20 |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 1250 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Packet |
| Form | Solid |
| Is It Dried | Dried |
| Brown | Yes |
| Shelf Life | 1 Year |
| Country of Origin | Made in India |
Sarang Kyada (CEO)
Girikandra Farm Enterprise
501-Rotec Corner,SR, No 20 Plot, No 161 Govind,Ratna, Green City Khodal Chowk, 80ft Road,Mavdi, Rajkot - 360004, Gujarat, India