Providing you the best range of hdpe green azolla growing bed, hdpe azolla bed 450/350 gsm 12'x4'x1' size, hdpe vermicompost bed and agriculture vermi bed with effective & timely delivery.
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Form | Granules |
| Packaging Size | 5 kg |
| Material | HDPE |
| Packaging Type | Bag |
| Size | 12 x 4 x 1 feet |
| Color | Green |
| Target Crops | All Crops |
| Grade Standard | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1200 / Piece Get Latest Price
| Form | Granules |
| Packaging Size | 5 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Color | Green |
| Size | 12 x 4 x 1 feet |
| Target Crops | All Crops |
| Grade Standard | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
| Material | Tarpaulin |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / Piece Get Latest Price
| Material | HDPE |
| Form | Granules |
| Packaging Size | 5 kg |
| GSM | 400-500 |
| Expected Life | 10 years |
| Packaging Type | Box |
| Color | Green |
| Target Crops | All Crops |
| Grade Standard | Agricultural |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 Piece
₹ 1500 / sq ft Get Latest Price
| Material | HDPE |
| GSM | 450 |
| Expected Life | 5 years |
| Country of Origin | Made in India |
Minimum order quantity: 1 sq ft
Sarang Kyada (CEO)
Girikandra Farm Enterprise
501-Rotec Corner,SR, No 20 Plot, No 161 Govind,Ratna, Green City Khodal Chowk, 80ft Road,Mavdi, Rajkot - 360004, Gujarat, India