Prominent & Leading Manufacturer from Rajkot, we offer green moringa leaves powder, moringa dried leaves powder, moringa dried leaves, organic moringa leaves, dried moringa leaves and organic moringa dried leaves.
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Girikandra |
| Usage/Application | Medicinal Use |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 25 kg |
| Packaging Type | Bag |
| Brand | Girikandra |
| Usage/Application | Medicinal Use |
| Country of Origin | Made in India |
| Color | Green |
₹ 140 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 500 g |
| Packaging Type | Bag |
| Grade | Medicine Grade |
| Usage/Application | Medicine |
| Is It Dried | Dried |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Packaging Size | 500 g |
| Packaging Type | Bag |
| Grade | Medicine Grade |
| Usage/Application | Medicine |
| Is It Dried | Dried |
| Is It Organic | Organic |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Girikandra |
| Color | Green |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Girikandra |
| Color | Green |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
₹ 120 / Kg Get Latest Price
| Form | Powder |
| Packaging Size | 25 Kg |
| Brand | Girikandra |
| Color | Green |
| Packaging Type | Bag |
| Country of Origin | Made in India |
Sarang Kyada (CEO)
Girikandra Farm Enterprise
501-Rotec Corner,SR, No 20 Plot, No 161 Govind,Ratna, Green City Khodal Chowk, 80ft Road,Mavdi, Rajkot - 360004, Gujarat, India